Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pletení-zahrádka

(Hanka, 5. 5. 2006 18:21)

Doporučovala bych začít tácem velikosti 37x24cm nebo 45x30cm nebo cokoli menšího s překližkovým nebo HDF dnem. Levná dna má Kiikina (odkaz máme mezi oblíbenými). U ní pořídíte bílá dna všech možných tvarů ( perfektně se na ně ubrouskuje). Pokud byste raději chtěly dna překližková, pořídíte je u Áji ( "kosiky.cz") nebo u Lubky( "Lubka.obchudek"). Z půlkilovky pedigu ( tl. 2,5mm) se upletou tak 3 tácy. Pedig objednáváme z Morexu ( od 12kg ho účtují levněji)...Zobáček bych Havránkovi asi vytvořila svázáním volných konců pedigu tenoučkým (1mm) pedigem ( pokud nemáš, věnuji) do tvaru zobáčku, tedy špičky. Ale nenech se ovlivňovat, určitě to sama vymyslíš nejlíp :o)... Za pozvání děkujeme. Pokud to vyjde, příjdeme se podívat.

Zahrádka

(Katka, 4. 5. 2006 13:25)

Hanko, myslím, že by se neměl tolik špinit, je tam takový betonek... ale zdá se, že plést budeme moct případně asi i vevnitř - práce totiž v Havránkovi pokročily, už máme i vymalováno... Takže není problém. Chci se zeptat, kolik asi materiálu počítáte na jednu začínající pletařku?Abych to včas zařídila... Jinak se vám musím svěřit, že jsem se pokoušela uplést havránka a je z toho ne úplně ošklivá - ale pořád jenom - ryba. Ten špičatej zobák vůbec nevím, jak vyrobit... :-) Taky bych vás všechny chtěla pozvat na 1. odpoledne s Havránkem, bude se konat v areálu letního kina Veltrusy 13.5. od 15 h. Nějaké ty hry pro děti, klouzačka, buřtíky, pro rodiče pétanque, čajovnička. Zároveň by měli návštěvníci ze 6 návrhů vybrat logo Havránka. Tak přijďte!!!

Veltrusačky

(Hanka, 26. 4. 2006 0:13)

Tak mě napadlo ... jestli se nebude pedig při pletení na zahrádce špinit... Co si o tom kdo myslíte? Mně se ty dlouhé šlahouny vždycky válí po půlce obýváku... Z Veltrus je Radka ( v kontaktech, myslím, zatím není). A termín společného pletení bych upřednostňovala spíš červnový.

Čtvercové dno

(Hanka, 25. 4. 2006 23:58)

... dalo mi zabrat (snažilo se postupně zužovat), ale zvítězila jsem! :o) Zdaleka není dokonalé, ale na první pokus to, myslím, ujde. Díky za pochvalu...

Hanko.

(Iveta, 22. 4. 2006 15:30)

No vidíš že to jde(čtvercové dno),vypadá super.Musela jsi si s tím dát hodně práce,když je to celé z pediku.Jen tak dále.Ahojky Iveta

Veltrusačky

(Katka, 18. 4. 2006 9:14)

No to mě zajímá, kdo jste z Veltrus? Já mám ze starosty taky dobrý pocit a zdá se mi otevřený našim aktivitám... Co se týká našeho společného pletení, už jsem sondovala zájem a zdá se, že bude tak akorát, abychom se vešly na tu zahrádku MC. Co říkáte červnu, červenci? Jaký termín by se vám hodil? a na koho se mám obracet? Moc se těším!kontakt na mě je katka@komunikace.net a náš prozatímní web je na http://havranek.dolnipovltavi.cz

Budu se těšit

(Hanka, 6. 4. 2006 22:36)

... a určitě i ostatní děvčata ( ostatně jedna z nás je z Veltrus). Ještě se musím ohradit vůči Majdině poznámce o největší pletařce ( možná tak duchem). Jsou mezi námi i pletařky zkušenější ... a výkonnější ... ( S internetem mám teď opravdu problém - to se pak stránky špatně spravují ... snad se to brzy vyřeší)

havránkářky

(majda, 4. 4. 2006 14:07)

to je fajn, že se vlka nebojíte. Myslím, že máte fajn starostu, alespoň já z něho měla dobrej pocit, když přijel do Alberta pro rady jak zakládat MC. Kralupáci maj veltrusáky rádi, nevím proč by neměli mít. Držíme palce se zakládáním a ta zahrada bude určitě fajn.

Havránkářky - pro Majdu

(Katka, 4. 4. 2006 10:17)

To jsem ráda, že jste pro, lidi mě trochu strašili, že se Kralupy nemají rády s Veltrusy :-)Jo, tak trochu jsme pokračovatelky: Eva, která s námi centrum zakládá, byla i v původním Havránkovi. Tentokrát ale město slíbilo, že bude v centru platit i energie - a taky už je trochu víc možností získat peníze od státu, takže se vlka bojíme jenom trochu. To pletení by se třeba dalo uspořádat za pěknýho počasí na zahrádce centra. Jinak regulérní provoz začne asi až od září (myslím cvičení, angličtinu apod.). Mějte se zatím hezky, já zase přijdu :-)

jo

(majda, 3. 4. 2006 20:19)

a určitě bychom mohli něco společného vymyslet, řeknu to Hance - to je asi největší pletařka (má PC mimo provoz).

havránkářky

(majda, 3. 4. 2006 20:17)

zdravíme vás, nejste náhodou pokračovatelky dávného MC z Veltrus, co jezdily na návštěvu do MC Albert v Kralupech?

ahoj pletařky

(Katka, 3. 4. 2006 14:07)

Ahoj pletařky,
kamarádka zjistila, že existujete, a tak se pokouším o seznámení. Jsme tři ženského rodu z Veltrus a okolí a zakládáme tady Rodinné centrum Havránek, kde bychom kromě jiného chtěly také občas uspořádat nějaký ten pletací den. Ovšem moc to neumíme, já jsem sice byla na týdenním pletení od www.magrata.cz a nadchlo mě to, ale vlastní nadání moc nemám, učit bych to rozhodně nemohla. Co vy na to, uspořádat něco společně? Od září máme přislíbeny městské prostory části bývalého kina Veltrusy. Všechny zdravím a přeju, ať se vám hezky plete.

Čtvercové dno

(Hanka, 22. 3. 2006 23:59)


zvládla jsem čtvercové dno. Podle rad od Ivety (z pleteniproradost) a za pomoci chytrých knížek od Lenky a svěráčku vyrobeného ze dvou prkýnek a šroubků. Hotovou krabičku přinesu zítra ukázat, fotku přidám k ostatním... ale taky až zítra...

HANI

(majda, 22. 3. 2006 21:12)

nevím, jestli se potkáme na ICQ, ale Majka zítra nejede a já se snad dopravím. S tím dnem tedy počítám, díky majda

ubrousky

(majda, 22. 3. 2006 21:10)

tak jsem přivezla ubrousky, jsou moc pěkný. Hned jsem udělala 2 krabice na kapesníky, vezmu je zítra na kukandu. LENKO, ubrousků je spousty, to víš, že se podělíme.

Ubrousky

(Hanka, 21. 3. 2006 22:56)

Já objednávala sady po 5ks a Majda, myslím, taky, určitě nám něco zbyde... A knížky nejspíš stejně vezmu, aspoň budeme mít kam kouknout :o)

Prosba o ubrousky

(Lenka, 21. 3. 2006 20:23)

Prošvihla jsem majdinu objednávku, tak se ptám, jestli nemáte doma ubrousky, kterých se chcete zbavit. Vezměte ve čtvrtek, ráda odkoupím. Díky.

Hani, zas tak moc to nespěchá.

(Lenka, 21. 3. 2006 20:10)

Zatím jsem ve fázi plánovací, takže se s těma knížkama ve čtvrtek netahej.

Dna už jsou taky na cestě

(Hanka, 21. 3. 2006 15:50)

... tak hlavně Báro nezapomeň pedig ...

UBROUSKY

(majda, 21. 3. 2006 14:22)

zítra pro ně jedu, těšte se!!!!!!